Mesajı Okuyun
Old 12-03-2009, 16:44   #360
Av. Gökpınar

Mutlu

Öncelikle forum sayesinde öğrendiğim ilk bilgi olan Avukatlık Kanunun 63. maddesini öğrenmemde aracı olduğu için Cengiz Beye teşekkür ediyorum.Bu konuyla ilgili olarak daha önce açılan başlıkları incelediğimde zaman zaman sertleşen üslupların kullanıldığını gördüm.Bu başlıkta da konunun uzamaması için cevap yazmayı uygun gördüm.Avukatlık Kanununda "Avukat" ünvanının bu ünvana sahip olmayan kişilerce kullanılamayacağı belirtilmiş.Benim kullandığım Av. hem Avukat'ın kısaltması hemde ispanyolcada geleceğin avukatı manasına gelen "abogado venidero" nun kısaltmasıydı.Amacım kendimi bu ailenin içinde hissetmekti.Soyismimin önünde Av. kısaltmasını kullanmam suç teşkil edecekse adminlerden ricamdır Av. kısmı kullanıcı adımdan silinsin.Sonuçta bu mesleğe yakında başlayacak biri olarak kanunun içinde kanuna karşı durmak istemem.Sanıyorum bu kısaltmanın,kısaltmanın diyorum çünkü ünvan olan "avukat" dır ve av. bana göre herhangibir manaya gelebilecek sıradan bir kısaltmadır,birkaç yıl sonra adımın önünde yer alması daha doğru olacaktır.Yazdıklarımı okuduğunuzda sert bir üslup kullanmış gibi algılanmak istemem sanıyorum forumda yaşı en küçük olanlardanım hiçbirinize karşı bu şekilde bir saygısızlıkta bulunmadığımı ve bulunmayacağımı belirtmek isterim.Teşekkürler.