Mesajı Okuyun
Old 11-02-2011, 10:28   #35
Arif Aydın

Alıntı:
Yazan Gemici
Sayın Arif Aydın,

gerçekten 'yaşlı avukatları' kast ettiğinizi düşünüyorum. Asıl kast ettikleriniz 'yaşlı avukatlar' değilse yazdıklarınızı düzeltebiliriniz.

- 'Yaşlı Avukat' kimdir sizin ölçülerinize göre?
- yaşlı veya genç ayırımında hangi yaşın altındaki avukat genç, hangi yaşın üzerindeki avukat yaşlıdır?
- Şablonlaşmış bir ifade kullanmak genç olmakla veya yaşlı olmakla mı ilintilidir?
- Yaşlı avukatların 'Kes Kopyala Yapıştır uygulamasını' kullanmayışlarının gerekçesi nedir size göre?

Saygılarımla

Yaşlı avukat ifademden kastım 40-50 yıl boyunca daktilo kullanmış üstatlarımızı kastediyorum. Yani teknolojiyi kullanmayan veya kullanmak istemeyen avukatlarımız vardır. Bilgisayarı sadece daktilo niyetine kullanan avukatlarımızı kastediyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz ama, belki bilgisiyar ve şablonu bizden daha iyi kullanan üstatlarımız da vardır. Onları da tebrik ediyorum.

Yaşlı avukat genç avukat tabiri hayatın normal şartlarına göre değerlendirilir.Kimseyi küçük düşürme gibi bir kastımız asla olamaz.
Ben yaş ayrımına girmeyi doğru bulmam. 25 yaşındaki avukat ile 65 yaşındaki avukattan hangisi yaşlı avukat diye size sorsam 65 yaşındaki avukat dersiniz herhalde. Ama 65 yaşındaki avukata bu soruyu soramazsınız. Siz yaşlı avuka mısınız? diye.

Daktiloda kes kopyala yapıştır gibi bir özellik olmadığı için kullanamaz diye düşündüm. Onlar her dilekçe yazışlarında kendilerine özgü sıfırdan başlama kuralı vardır. Yani baştan sona yeni ifadeler, yeni olaylar vardır. Bizler bir ıslah dilekçesimi hazırlayacağız. Daha önce hazırladığımız dilekçeyi kopyalar, yeni boş sayfaya yapıştırırız. Üzerinde taraf, tarih, miktar değişikliklerini yaptıktan sonra dilekçemiz hazırdır.

Saygılar sunarım.