Mesajı Okuyun
Old 21-07-2004, 15:58   #6
ibrahimbey

Tüm forumlarda ısrarla ve hatta aşırı şekilde abartarak bu uygulamada avukatlar aleyhine gelişen haksızlıkları vurgulamama rağmen, avukat meslektaşlarımın bir çoğu "her halde sen bazı çakallıklar yaptın ki, avukatlara oktan oktan şeyler yüzünden ceza verilmesini eleştiriyorsun" bile diyebildiler.

Uygulamadaki tüm günahlar avukatlara yükleniyor, farkında değiliz.

Saçma sapan şeylerle avukatlar cezalandırılarak, avukatlar afişe edilerek, ÇÖKMÜŞ BİR SİSTEM AKLANMAYA ÇALIŞILIYOR.

Hakim dosya incelemiyor, bunu hiç bir allahın kulu sorgulamıyor. Neden görevi ihmal olarak değerlendirilmiyor?

Yargıtay'ın durumu belli.

Buna rağmen, cezalandırılanlara bakıyorum da hep avukatlar. Ve kamuoyu da artık, gecikmiş adaletin, yanlış adaletin tek ve tek sorumlusu olarak avukatları görüyor.

Avukatlar davalarda "taraf vekili" oldukları halde, ondardan (dindar arkadaşlarımdan özür diliyorum, konuyu tam vurgulamak için kullanıyorum) "peygamberlik" bekleniyor. İhtilaf halinde avukatların sözüne itibar etmek ve "avukatının beyanının aksini iddia edenin ispat etmesi gerektiği" yerine, avukatın "suçsuzluğunu ispat zorunda olduğu" ilkesi kabul edililiyor.

(Av.Kadir arkadaşın, daha önceki forumlardaki yazıları da buna dahil)

Ama "ötekiler"i kimse sorgulamıyor. Onların hataları, onların eksiklikleri, şu forumlarda gündeme bile gelmiyor

Barolar suskun.

Çok ilginç.