Mesajı Okuyun
Old 08-07-2011, 09:25   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
ben 3 yıldır eşimden ayrı yaşıyorum 2 kız çocugum var biri 8 digeri 5 yaşında ve babalarında kalıyorlar benim bakacak durumum yok 2 buçuk yıl kadar önce dava açıldı fakat taleplerimi kabul etmediği için dava reddedildi fakat kesin karar alınmadıgı için 3 yıla kadar dava açılamıyor benim acmam lazım baro ya başvurup avukat talep edecegim onunda mafrafların tamamını karşılamadıklarını söylüyorlar bu dogrumudur diger bi sorum ise ben ziynet eşyalarımı ve bana baglanacak nafakamı cocuklarım adına ortak hesap açıp o hesaba yatmasını istiyorum onların istikbali için nafaka olaraak degilde cocuklara açılacak hesaap olarak belirtsek onuda içra takibi konulabilir mi ayrıca ziynet eşyalarımı verecek güçleri olmadıgını söyledi kayınpederim benden borç almıştılar eşimin işyeri var kayınpederimin üzerine yaptılar vergiye tabi olmamak için ama eşim işletiyor bu durumda ne yapabilirim altınlarımı alabilirmiyim beni aydınlatırsanız çok memnun olurum teşekkürler

Sayın konuk,
1- Geliriniz yok ise Baro'dan ücretsiz avukat talep edebilir ve görevlendirilen avukat aracılığı ile davanızı açabilirsiniz. Dava masraflarını da karşılayamayacak durumdaysanız, avukatınızla bu konuyu görüşür, davanızı açarken mahkemeden adli yardım talep edebilirsiniz. Bu talebiniz kabul edilirse, davanızdaki masraflar ileride haksız çıkandan alınmak üzere devletçe karşılanacaktır.

2- Ziynet eşyalarınızın bedelinin ve nafakanın çocuklarınızın hesabına yatırılmasını mahkemeden isteyemezsiniz. Bu ancak karşılıklı anlaşma ile mümkündür. Mahkeme bu konulardaki talebinizi yerinde görür ise, ziynetlerin değerinin ve nafakanın eşinizden tahsiline karar vermekle yetinecektir. Bu karar icraya konularak alacağınız tahsil edilebilir. Daha sonra siz istiyorsanız bu parayı çocuklarınız adına bankaya yatırabilirsiniz.

3- Eşinizin işyerinin aslında kendisine ait olduğunu, gelirini eşinizin elde ettiğini tanık dahil her türlü delille ispatlayabilirsiniz.

Diğer haklarınız konusunda avukatınız sizi bilgilendirecek ve yol gösterecektir. bu nedenle davanızı bir avukat aracılığı ile takip etmeniz yararınızadır.