Mesajı Okuyun
Old 28-08-2008, 13:54   #3
avakkas

Varsayılan kira aktinin feshi

teşekkürler avukat bey
kira başlangıç tariihi 01,09,2003
kira artış oranı %30 olarak yazılmış
ancak kira sözleşmesiin sayfası müvekkil tarafından yazılırken hasta ve yaşlı olan müvekkilin yazarken eli titrediği kalan kısmıları kiracı ben doldurup sana vereyim demiş, bu arada müvekkil astım hastası ve dışarı çıkınca, kiracı özel şartlar bölümünü doldurmadan kira sözleşmesinden fotokipi almış, müvekkil az sonra geri gelince, eksik kısımları doldurmuş .( kiracı bu dükkanı daha önce kiracı olarak oturan kişilerden dükkanının içindeki inşaat malzeleleri ile bu kişilerden devralmış o tarihte. ) müvekkil bu kiracıya o kişlerle yaptığı kira sözleşmesini göstererek aynı şartların yazılmasını istemiş o da kabul etmiş,
daha sonra kiracı kira artışına oranı olan %30 uymamış, üstelik icra takibi yaptığımızda, kira sözleşmesine evrakta sahtecilik var iddiası ile karşı çıkıp itiraz etti. itirazın iptali davası devam ediyor.
ihtar çekerek kira bedelinin tesipiti dava edeceğimizi bildirdik ve kira tespit davasının yeni dönem için açtık ve aynı zamanda kira aktini 01,09,2008 tarihinden itibaren fesh edeceğimizi bildirdik. kira aktinin feshini dava edeceğiz, bu konuda yanlış yapmak istemiyorum.
arkadaşların yardımını bekliyorum, teşekürler