Mesajı Okuyun
Old 02-11-2007, 23:11   #86
Gülümse

Bir gün çiftlikten aradılar.. "Abla Kızım hiç iyi değil ya sizi özledi yada başka bir şeyi var" "Kızım" büyük oğlumun akbaş cinsi köpeğinin adı.. İri yarı bembeyaz bir köpek..

Üç tane iri köpeğimiz olduğu için arabamın arka tarafında köpek demiri var. Onları bagaja koyduğumuzda köpeklerin hiç biri arabanın içine giremiyorlar. (hoş büyüdükten sonra sadece bir tanesini bagaja koyabilir olduk) Hem seni görüyorlar hem de sen onları..

Yolumun üstü olduğu için geçerken okullada uğradım.. Beni gören talebelerimden bir tanesi koşarak geldi "Hocam hani falan konuda bana kaynak verecektiniz?" Tamam dedim vaktin varsa benimle gel..

Sonra köpek aklıma geldi "Köpekten korkarmısın?" Çocukcağız hayır dedi.. Ben de o rahatlık ile talebemle arabaya bindim..

Zavallı talebem ya bana kibarlık olsun diye köpeklerden korkmadığını söyledi yada bizim köpek ona iri geldi.. Önce rengi attı.. Ardından Kızım ne zaman dışardaki köpeklere havlasa yerinden sıçradı..

"Merak etme demirler sağlam bizim tarafa geçemez" dediysemde talebem kibarlığı elinden bırakmadı.. Yok hocam ben korkman deyip durdu..