Mesajı Okuyun
Old 06-07-2007, 21:05   #81
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan ZAFER TUNCA
tam yanımdan geçerken "geç amca sen otur" dedim aman allahım o iyi birine benzeyen amca bir anda canavara dönüştü "sana ne kardeşim oturmıycam, ne karışıyosun sen" gibi hayret verici cümleler kurdu

Başını duvara yaslayıp gözlerini kapatıp uyuyor numarası yapmaktansa sen en iyisini yapmışsın,boşver azarlarsa azarlasın. benim karşılaştığım durum daha farklıydı.insanların da biraz gençlere saygı duyması lazım çünkü hastalık denen illet sadece yaşlıları bulmaz

Benim de böyle bir anım var,ama benimki baya bir sinir harbi yaratmıştı..
Mevsimlerden kış,bayram alışverişinden dönülmüş,bir an önce eve gitme hevesiyle can atıyoruz..Bindik annemle beraber ve ben artık o gün epey yorulmuştum ve rahatsızlanmıştım,gençlere yer verme olasılığı çok düşüktür bilirsiniz hatta öyle bir ihtimal söz konusu bile olmaz çoğunluklaBen de hazır yer bulmuşken oturayım demiştim..Kadın da geldi rahatsızlığımı anlamadığı için bana kalk diye ısrar etti,O zaman da benim yanımdaki kadın kalktı yer verdi oturdu amacına da ulaşmıştı ama,bu huysuz ihtiyar bana bir sürü şey saymaya başladı'rahatsızım teyze 'dedim,el cevap:belli belliiii ama bence kafadan bir rahatsızlık dediiçimden ya sabır çekiyorum,bir de ben yaşlılara pek sıcak değilimdir,hiçbir zaman yaşlı bir ebeveyn ile yaşamadım bu yüzden onlara karşı sempatim yok,bu ihtiyar da bana herkesin içinde sayıp durdu ve haksızlık etti çünkü rahatsız olduğumu hem ben hem annem dile getirmiştik,bana ayriyetten saygısız dedi;ben de şöyle yanıt vermiştim susup kaldı'saygı hak edene gösterilir saygı sadece yaşa hürmeten gösterilmez')ama bir ara iyice sabrımı taşırdı,'yaşlı maşlı dinlemem!' diye isyan etmiştimDaha sonra baktık ki yol bitecek gibi değil ne o iniyor ne ben iniyorum,bir de alışveriş poşetlerini dayadım kadının üstüne)kadın ezildi ezildi))of,üf,puf dediği vakit ben daha da ağırlığımı verdim kadının üstüne))en sonunda karşı taraftan biri kalkmıştı,ok gibi fırlayıp oraya oturmaya çalışan bir kadını da iterek o koltuğa attı kendini)ne arbedeydi ama))o yaşlı kadın,o mecali dermanı olmayan ihtiyar 2-3 saniyede o koltuğa nasıl geçebildi)iyi ki yer vermemişim benden sağlammış meğer)))))