Mesajı Okuyun
Old 11-12-2006, 15:10   #8
faruksa

Alıntı:
sevgili meslektaşlarım.
sizlerle aynı sıkıntıları yaşayarak, yemeden, içmeden, hatta yaşamadan hakimlik sınavına hazırlandım, kazandım ve mülakatta elendim.ne kadar zorlandığınızı çok iyi anlıyorum.fakat nacizane tavsiyem, hayatınızı yalnızca bu sınava endekslemeyin.sonra toparlanmak ve farklı alanlara yönelmek inanın zor oluyor.unutmayın bizler hukukçuyuz.hepinize hayatta ve sınavda başarılar diliyorum.herşey gönlünüzce olsun
Hayatımızı sınavlara endekslememeyi bizde çok isteriz ama bazen şartları biz belirlemeyiz sadece şartalara uyum sağlarız.Hakim olmak bir ölüm kalım meselesi değil bununda farkındayız.Fakülteyi bitirip bir yol ayrımına geldiğimizde artık bir seçim yapmak zorunda olduğumuzu ve bu seçimin hayatımızın rengini çizeceğini ananladık.Sınava girip elenmek veya başarısız olmak bile beklemekten daha iyidir.Belirsizlikten kargaşa doğar.Ve hiçkimse yarın ne olacağını bilmesede yarına hazırlık yapar.Deneyip yanılmayı,başarısız olmayı tercih ederim çünkü bu hiç olmazsa ileriye dönük kararlarıma engel olmaz ve bulunduğum noktada en iyisini yapıp yetinmeye çalışırım.