Mesajı Okuyun
Old 09-05-2009, 18:03   #11
yigit289

Ben de tercih döneminde bu konuyu çok düşündüm.İstanbul'da oturuyorum ve istanbulda mı yoksa ankara ya da izmirde mi okusam diye hep düşünüyordum.Sonunda istanbulda kalmayı tercih ettim.İstanbul öğrencilik ve yaşamak için çok güzel bir şehir.Ancak her gün okula 1 saatte gidiyor olmam da ayrı bir konu.Ailemle birlikte yaşadığım için bazen başka şehre gitse miydim diye soruyorum kendime ama yine de kendi şehrinde okumak büyük avantaj.Bir de össye hazırlanan arkadaşlara tavsiyem okulların puanlarına çok takılmayın.Çünkü bu okuldan 2 puan yüksek ya da 2 puan düşük başka bir okul daha iyi ya da daha kötü olamaz.Gidin okulları gezin ve mutlaka öğretim kadrosuna bakın.Ne kadar çok prof. ve doç. varsa sizin lehinize olacaktır.Sınıfları 50 kişilik diye bir araştırma görevlisinden ders almanız çok lehinize olmaz.Kalabalık hukuk fakültelerinde de dersi dinlemek isteyen çok güzel dinliyor dinlemekte sorun yaşamazsınız.Tercih çok önemlidir ayrıca şunu da söylemek istiyorum vakıf üniversitelerinin reklamlarına da pek fazla kanmayın.Kazanabiliyorsanız devlet üniversitelerine gidin.Sonra pişman olmayın.İstanbul Hukuk'u merak eden arkadaşlar özelden yazabilirler.