Mesajı Okuyun
Old 20-09-2009, 05:07   #1
Av.Cengiz Aladağ

Varsayılan THS Fıkra Yarışması - OYLAMA

THS Fıkra Yarışmasına katılan fıkralar aşağıdadır. Beğendiğiniz fıkralara oy verebilirsiniz (birden fazla fıkraya oy vermek mümkündür). Oylama 04.10.2009 tarihinde sona erecektir.

FIKRA 1

Bir gün bir stajyer avukat postaneye gider. Amacı posta pulu almaktır. 15 liralık posta pulu ister.
Pul satışını yapan memur, pulların kaçar liralık olacağını merak eder ve “-Nasıl olsun?” diye sorar.
Stajyer avukatın kafası karışır, memurun demek istediğini o anda anlayamaz ve soruyu savuşturmak için “-Karışık olsun” der. Memur anında yapıştırır cevabı: “-İstersen ortaya bir alevli tabak yapayım”

FIKRA 2

Bir gün büyükannem, evin lavobosunda bir karafatma görür. Terliğini çıkarıp bir tane patlatmasıyla hayvandan su fışkırır. Büyükannem :

' Körolmayısıca, musluğun bütün suyunu içmiş ' der.

FIKRA 3

Radyonun yeni yaygınlaşmaya başladığı yıllarda. Köylülerin en büyük eğlencesi radyo dinlemek. Köyün birinde Ayşe Kadın sabah ahıra iniyor bir de ne görsün inek ölmüş. Hemen koşup eve geliyor evdeki radyoyu paramparça ediyor
- Dünyanın alt ucundaki olaylardan haber veriyorsun da. Az ileride ahırda ölen ineğin haberini niye vermiyorsun diyerek

FIKRA 4

Lisedeyiz. Sınfta biraz tembel bir arkadaşım var. Adı Emrah. Tarih hocası bir gün Emrahı sözlüye kaldırdı. Ne sorsa bilmiyor. En son Oğlum Emrah Sen bana Babilleri anlat bakalım dedi. Bizimkinde yine ses yok. Peki Emrah dedi;
Hoca: Babillerle biz futbol maçı yapsak kim kazanır.
Emrah: Orası belli olmaz hocam

FIKRA 5

15 20 kişilik bir arkadaş grubu 5 otomobille yaylaya çıkarlar.yerler içerler gezerler.Yayladan dönüşte her çeşme başında buz gibi suyu da katarak rakı şişelerini teker teker devirirler.. neredeyse herkes sarhoştur. Yine bir rakı molasından sonra araçlara dönülür.Kahramanımız kontağı çevirememektedir.Beyler bu meret çalışmıyo gelin bir bakın der. arkadaşlar sırayla dener dener dener..yapacak birşey yok araba çalışmıyor.Diğer arabalara tıklım tıklım binerler ve şehre inerler.Araba yayla yolunda kalmıştır.Sabah bir usta yollarlar gitsin baksın getirsin diye.Usta arabayı alır gelir,bunda hiç birşey yok kontağı çevirdim geldim valla der. Nasıl olur nasıl olur diye düşünürken olayı çözerler.Ayık kafayla çözüme ulaşmak da zor olmamıştır.Bozulduğu sanılan aracın sahibi kahramanımız cebindeki başka bir anahtarla kontağı çevirmeye çalışmış haliyle olmamıştır yardım istediği her arkadaş da kendi anahtarı ile kontağı çevirmeye çalışınca aracın bozulduğuna hükmedilmiştir şişede durduğu gibi durmuyor işte

FIKRA 6

Temel adını değiştirmek için dava açar. Duruşmada hakim sorar:
- Neden adını değiştirmek istiyorsun?
Temel açıklamaya başlar:
- Hakim bey, fıkralarda Temel hep akılsız bir adam gibi gösteriliyor, bundan rahatsız oluyorum.
Hakime mantıklı gelir bu açıklama. Sorar:
- Peki haklısın. Öyleyse ne yapalım senin adını?
Temel yanıt verir:
- "Bir İngiliz" olsun.

FIKRA 7

Boşanma davasında anne de baba da, yaramazlıkları bini aşmış 17 yaşındaki haylaz çocuklarının velayetini istememektedirler. Hakim de ne yapacağını şaşırmış, taraflara "bu konuda anlaşın" demiştir. Adam işi pazarlığa vurup kadına "Arabayı sana vereyim, çocuk sende kalsın" der. Bunu duyan delikanlı hemen atılır: "Baba, arabayı bana ver, ben kalacak yer bulurum."