Mesajı Okuyun
Old 12-12-2007, 23:24   #106
Gülümse

Sayın Bülent Akçadağ,

Sizi gayet iyi anlıyorum, özellikle Ateş ve Su hakkındaki kaygılarınızda çok haklısınız..

Bundan bir süre önce oğlumla ender bulunan beyaz Asya çoban köpeğinden iki kardeş bulmuş onların sevimliliğine hayran olup almıştık.. O zamanlar ne bu hayvanların çok nadide olduğundan bile haberimiz yoktu.. Minik kutup ayılarına benzeyen bu hayvanların bu kadar devasa köpekler olacağını bilemezdik.. Bir den fazla sahip kabul etmeyen bu iki kardeşe Gün ve Güneş ismini verdik..

Siz tavuk horozdan bahsediyorsunuz, Gün ve Güneş büyüdüklerinde gerçekten vahşi hayvanlar haline geldiler.. Üzerinizde bulunan yabancı kokuları bile tehlike olarak kabul edip, "Her ihtimale karşın ben saldırayım" modu ile dolaşmaya başladılar..

Dişi olan Güneş daha uyumlu bir köpek olmasına karşın, Gün gerçek bir tehlike.. Hatta saldırdığı zaman onu vazgeçirmek imkansız gibi..

Aslında Gün hakkındaki kararımı çoktan verdim ama arada Gülyüzlü kızım ile onu çok seven bakıcısı var.. Onları kıramadığım için Gün kilitli kapılar ardında iyiden iyiye hırçınlaşımaya devam ediyor.