Mesajı Okuyun
Old 12-01-2010, 21:53   #2
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Konuk lütfü
kızım 2008 aralık ayında boşandı pisikolojik sorunları var calışamıyor ancak yeni yasaya göre benim saglık sigortamdan faydalanamıyor neyapabilirim üzrime bakımını almak istiyorum kızım için neyapabilirim

Sayın Konuk,

2008 yılının Ekim ayında yürürlüğe giren Yasa'ya göre, Genel Sağlık Sigortalısı olan kişiler Yasa'nın 60. maddesinde belirlenmiştir.

Yasa'ya göre, bir kişi birden çok sebeple sağlık hizmetinden yaralanabilir. Sizin ve kızınızın durumunuzu tam olarak belirtirseniz yardımcı olma şansımız artabilir. (Örneğin, sizin sigortalığınız nerden kaynaklanıyor, kızınız sizinle birlikte mi yaşıyor vs...)

Evlenme, boşanma gibi nedenlerle hukuki durumlarında değişik olan ve hak sahipliğinden tekrar yararlanamayan kız çocukları; isteğe bağlı sigortalı olabilir ya da gelir tespitine göre Genel Sağlık Sigortasından yararlanabilirler.

Sizin ve kızınızın haklarını tam olarak öğrenmek için en yakın Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunmanızı, olumlu bir sonuç alamazsanız bir avukattan doğrudan yardım almanızı öneririz.

Saygılar,