Mesajı Okuyun
Old 06-01-2010, 12:18   #186
Gemici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Ayrıca teammüller ile örf adet hukuku bambaşka şeylerdir, bence. Çünkü örf adet hukukunun gerekli unsurları vardır, niteliklerinden bahsedilmiş, keza bu niteliklerin hepsini taşıması gerekmez.

Sayın Kemal Gözler hocaya siz katılabilirsiniz ama ben desteklemiyorum.

Sayın Raşit Tavus,

Sayın Dikici ve Sayın Cengiz Aladağ birkaç sefer sözünü ettiğiniz kanun maddesini okumanızı istediler, aynı şekilde ben size hukuk ve kanunun ayrı şeyler olduğunu ve yazdıklarınızı bir daha okuyup üzerinde düşünmeniz için, yazdıklarınızı alıntılıyarak iki soru sordum(170 no lu mesaj) Siz yazdıklarınızı sorulanların ışığında yeniden gözden geçireceğinize, ve sorulan soruların ne amaç güttüğünü düşüneceğinize, eski görüşünüzü savunmaya devam ettiniz.

Bana, Sayın Dikiciye ve Sayın Aladağa katılmıyabilirsiniz sizin bileceğiniz iş, ama ben 'Kemal Gözler'i' desteklemiyorum deme hakkınız yoktur; O hakkı elde edebilmek için en azından 'teamül' ile 'teamül hukuku' arasındaki farkı bilmeniz gerekir; Bu gerekeni yerine getirdikten sonraki diğer gerekenler: hukuk öğrenimini bitirme, doktora, asistanlik, doçentlik ve profesörlük.

Saygılarımla