Mesajı Okuyun
Old 04-08-2011, 09:02   #1
Av. Hakan VARAN

Varsayılan Normal doğum-özürlü bebek-tazminat

Müvekkilin 3 aylık bir bebeği var. bu bebeğin doğum esnasında beynine oksijen gitmemesinden dolayı şu an çok ciddi problemleri var. boyun fıtığı göbek fıtığı beyinde hasar ve daha birçok hasar.
müvekkil gebelik sürecinde bütün kontrollerini düzenli bir şekilde yapmış hatta sadece bir doktorla da yetinmeyerek başka doktorlarla da bebeğin durumu hakkında görüşmüş. bebeğin bütün ultrasyon sonuçlarında durumunun gayet iyi olduğu hiçbir problemin olmadığı belirtilmekte.
müvekkil normal doğum yapmak istediğini daha önceden belirtmiş. doğum esnasında ebenin hatasından kaynaklanan sebeplerle bebeğin doğumu baya gecikmiş ve bu esnada annenin durumuda kötüleşmiş. bebek doğmuş ancak bu defa da annenin kanaması durdurulamamış çevre illerden birine nakli gerekmiş ancak baya kan kaybından sonra durdurulmuş. annede astım rahatızlığı mevcut olup haricen öğrendiğimiz bilgilere göre astım hastalısı olan birinin normal doğum esnasında durumunun kötüleceği bu sebeple sezaryan doğumun yapılması gerektiği bilgisine ulaştık. çocuğun durumu gittikçe kötüye gidiyor ve başka illerde tedavisi gerekiyor. ancak ailenin ekonomik durumu zayıf. anne tazminat davası açmak istemektedir.
Sizin de fikirlerinizi almak istedim.