Mesajı Okuyun
Old 31-07-2012, 11:01   #9
naif

Alıntı:
Yazan AV.DİLEK
öncelikle herkese çok selamlar ve çok teşekkürler.
asıl olarak konu şudur ki;
evlilik birliği devam ederken ve hatta birlikte yaşam da devam ederken anne çocuğu alıp bir gün ortadan kayboluyor. yurt dışına gitti mi gitmedi mi o da meçhul maalesef. müvekkilimizin bize anlatıklarından şu çıkıyor. annenin dengesi bozuk hem akli olarak hem ahlaki olarak son 5 senedir de zaten böyleymiş arada da kaçtğı oluyormuş.yurt dışına kaçtığı/kaçırdığını pek sanmıyoruz o nedenle. biz savcılığa suç duyurusunda bulunduk zaten daha önce de boşanma davasını da açmıştık ama bizim amacımız çocuğun başına her hangi bir şey gelmeden bir an önce çocuğu bulmak.bunu da en iyi kolluk kuvvetleri yardımıyla yapabiliriz dedik ama polis mahkeme kararı vs. bir şey elimizde olmadığı için annesidir götürür dedi!!!o yüzden savcılığa suç duyurusunda bulunduk ama dediğim gibi burada ne suçu oluşuyor bu durumda savcılık ne gibi bir karar verip soruşturma yapacak ben de merak ediyorum.tekrar herkese çok teşekkürler.saygılarımla.kolay gelsin.

Sayın AV.DİLEK,
Aradan epey yıl geçmiş acaba bahsettiğiniz durumla ilgili olarak nasıl bir çözüm yöntemi, hukuki yol denediniz?
Evlilik birliği içerisinde eş tarafından evin terki ve müşterek çocuğun kaçırılması hadisesinde yargı yolu olarak sadece hukuk adli yargı yolu mu caridir?
Ceza hukuku ve idare hukuku açısından bir düzenleme veya hukuki yöntem yok mudur?
Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.
Saygılar...