Konu: Bir Rüya...
Mesajı Okuyun
Old 07-06-2007, 12:55   #5
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın medenikal,

Açıklamalarınızı ilk mesajı okurken ben de görüp anladım, yine de ayrıntılı olarak sembolleri açtığınız için teşekkürler!

Benim anlamadığım, "verilmek istenen mesaj, yani nihai anlam". Son paragrafı okursanız (üstelik "bilen" sesin öğüdüdür bu paragraf) :

Alıntı:
Ay,güneşin önünü kapatmış oğul.Güneş’e dokunma elini yakarsın,Ay’a dokunma kirlenirsin.Hayata karışma seni yutar kaybolursun.
Senin yaptığın iyilikler gün gelir siyahın olur. İnsanoğlu iyilik anlamaz oğul, seni kullanmak için olmadık teklifler sunarlar sen seni dinleyip kabul etmediğinde kötü olursun oğul, senin için canını verecek insan çoktur gün gelir senin göz yaşını bile kıskanır seni yenmek için olmadık yöntemler denerler unutma insanoğlu bu oğul, senin kıymetini değerini anlamış insanlar sana iyilik meleği gibi görünür sana papatyalar verirler sevgini kıskanırlar, gücünü bilmeden enin savaşır kaybederler oğul bana gelince benim acılarım iyiliklerimden,güzel düşüncelerimden, kendimi hiçe sayıp başkalarına yardım ettiğimden,ölümüm ise öldürmeye kıyamadığım zehirli böcektendir. Hayat senin değerini bilemez sen ne kadar iyi olursan o kadar kötü olursun oğul.

Belki 1 no.lu mesajımdaki soruyu neden sorduğum daha bir anlaşılır olur.

Saygılarımla...