Mesajı Okuyun
Old 09-01-2012, 15:03   #416
janveljan

Dikkat

Çağlayan adliyesine ilişkin bir kaç şahsi not;

1- Bir süre önce bodrum katlarda dolaşırken, kapıdaki güvenlikçilerle sohbetimde, duruşmaların yoğun olduğu Salı ve Perşembe günleri avukatların araçlarını normal günlerde Hakim ve savcılara tahsis edilen otaparka koyabildiklerini öğrendim.Başta biz avukatlara şimdi kullandığımız halk otoparkından avukat otoparkı adıyla ayrı bir otopark tahsis edilmişken bilahare burasının yalan olduğunu biliyorsunuz.Salı ve Perşembe günleri yoğunluktan sıkıntı yaşayan meslektaşlarımız için bahsedilen uygulama bir nebze de olsa çözüm olabilir.Uygulamayı bilenler teyit ederse sevinirim.

2- Otopark demişken, ücretlendirme açısından AVM otoparklarıyla yarış halinde olan adliye otoparkımızda, soldaki park alanlarının sağdaki otopark alanlarından çok daha geniş olduğunu fark edenlerimiz olmuştur.Aynı büyüklükte sağdaki alana 4 araç, soldaki alana 3 araç parkediyor.Bu kolanlarla ilgili bir zorunluluktan kaynaklanıyor sanırım.Geniş araç kullanan yada park manevraları konusunda sıkıntı yaşayan (burada kesinlikle bayan şoförler kastedilmemiştir ) meslektaşlarımızla paylaşayım dedim.

3- Son olarak üst katlardaki baro vestiyer odalarını kullanacaksam, ana koridorlardakiler yerine mümkün oldukça kuytudaki odaları kullanıyorum.Cüppe bulamamak yada sıra beklemek gibi sıkıntılar diğerlerine nispeten daha az.Ayrıca “müşteri” azlığından mıdır nedir,buralarda,diğer baro odalarına nazaran baya bir ihtimam gösterilip velinimet olduğunuz hissettiriliyor.İzzet,ikram falan iyi hoş ta adliyede bu denli güler yüzlü ve insanca muameleye alışık olmayan bünyem için sarsıcı bir durum bu.Laf aramızda bu muamele karşısında ruhum eziliyor resmen yahu.