Mesajı Okuyun
Old 16-09-2008, 15:50   #7
limpid

Alıntı:
Yazan S.Orhan
TCK madde:155/2.''Suçun, meslek ve sanat, ticaret veya hizmet ilişkisinin ya da hangi nedenden doğmuş olursa olsun, başkasının mallarını idare etmek yetkisinin gereği olarak tevdi ve teslim edilmiş eşya hakkında işlenmesi hâlinde, bir yıldan yedi yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.''
Sayın Ruhan, anlattığınız olay Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanmak suçunu oluşturur.Alacak davası açmak yerine, C.Başsavcılığına şikayette bulunmanızı öneririm, ceza davası her türlü delille kanıtlanabileceğinden tanık dinletme, muvafakat, yemin teklifi gibi sorununuz da olmaz, daha sonra da tazminat davası açabilirsiniz.
Saygılarımla.

Sayın Meslektaşlarım,

Cevabınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler. TCK 155/2 bana da mantıklı geliyor. Fakat benim bu noktada tek kaygım savcının iddiamı ciddi bulup bulmaması. Çünkü elimde malın tamirciye teslim edildiğine dair tamirci veya çalışanı tarafından imzalanmış bir şey yok. Sadece nakliyecinin malı götürürken teslim eden kısmı bizim şirketçe teslim alan da nakliyeci tarafından imzalanmış tamir için gönderildiğini belirten irsaliye var. Diğer delilimde tamircinin kartviziti delil denebilirse tabiki

Diğer bir nokta husumet yönünden;

Şimdi irsaliyenin üzerinde A Makine Ortaklardan birisinin adı alttada şirket adresi vergi kimlik numarası var. Kartvizitte de A Makine Diğer Ortağın adı var. İTO dan yaptığım araştırmada bu tamirci bir ltd.şti. 2 ortaklı(biri irsaliyedeki diğeri kartvizitteki isim) ve irsaliyedeki adreste ticaretle iştigal ediyorlar. Ben şikayeti yaparken A Makine Ltd. Şti. yetkilileri deyip 2 ortağın isminide belirteceğim.

İhtar çekmeyi düşünüyorum ama bir işe yarayacağını zannetmiyorum.