Mesajı Okuyun
Old 23-03-2002, 09:56   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Kimlik bildirmek ne fayda sağlar?

Sayın Meslektaşım ''Bir dost'',

Duyarlı tavrınız için teşekkür ederim. Hepimizin amacı galiba aynı. Mesleğe saygı, meslektaşa saygı ile başlar. Ben böyle düşünüyorum. Elbetteki içimizde hatalı olanlar, yanlış ifade kullananlar olacaktır. Ancak, çoğunluk mesleğe uygun davranırsa, hatalı olanlar da kendine çeki düzen verecektir.

Kimlik açıklamak, ne fayda sağlar buna değinmek istiyorum.

Her şeyden önce, kimlik, meslek, yaş, şehir vs. detayların açıklanması Forumun şekillenmesi için zorunludur. Çünkü, site yöneticileri mutlaka istatistiki verileri dikkate alıp, o' na göre gidişatlarını ve gelişimlerini değerledireceklerdir.

İkinci olarak, herzaman öyle olmasa da, çoğunlukla ifade ve üslupta bir iyileşme, saygı ve sevgide gelişme göze batacaktır.

Üçüncü olarak, görüşünü ifade eden katılımcı, özgüvenini geliştirecek, mesleki açıdan kendini ifade edebilme gücünü artıracaktır.

Dördüncü olarak, hata yapmaktan korkmayacak, ama; hata yapmamak için bilgisini tazelemek ihtiyacı duyacaktır.

Beşinci olarak, kimliğini açığa vuran ''kompleksini tatmin etmiş'' Olmayacaktır!

Son olarak, Kendisini diğer meslektaşlarına ifade etmiş olacak, yeni arkadaşlar, meslektaşlar edinebilecektir.

Mutlaka kimlik açıklamamak için geçerli sebepleri olanlar da vardır ve bu meslektaşlarımız, gerek memur oluşlarından (Hakim-savcı vs.) gerek se, site yöneticisi Avukat olmaları bakımından olası mesleki yaptırım risklerinden etkilenmek istemeyebilirler. Bunları da hoş görmek zorunludur.

Her şeye rağmen Forum iyi yoldadır, faydalıdır, zorunludur.

Kimsenin forumdan kaçacağını sanmıyorum, fakat kırılıp katkı sağlamaktan uzak durmalar olabilir.. budur tehlikeli olan.

Sevgi ve saygılarımla..