Mesajı Okuyun
Old 01-02-2013, 15:31   #9
avukatyeşim

Sayın Meslektaşım, sizinle benzer durumları yaşayan bir avukat olarak diyorum ki; hiç avukatlık yapmamış olsaydınız belki de aklınızın bir köşesinde avukat olmak her zaman kalacaktı. Büro deneyimi neticesinde en azından neyi istemediğinizi tespit etmiş oldunuz ki bence bu da önemli...İyi ya da kötü meslek yoktur sadece kişiliğe uygun meslek vardır bence. Avukatlığın iki boyutu var.İlki hukuki ikincisi ticari...Ben de sizin gibi işin sadece hukuk kısmında başarılı olduğum kanısındayım. Önce büroya zil taktım,sonra zili çıkardım,şimdi ise telefonla randevu alınmasını rica ettiğim bir yazı astım kapıya...Aynı sizin bahsettikleriniz gibi ben de bahaneler bulup duruyorum müvekkil adaylarına karşı...Sizi iyi anlıyorum. Başta da söylediğim gibi en azından alternatifler arasından avukatlığı çıkarmış olmak gibi bir eleme vesilesi olmuş büronuz sizin için. KPSS- A grubu sınavlarını değerlendirebilirsiniz.uzmanlık kadroları sizin için uygun olabilir,eğer şehir dışı farketmez diyorsanız hakimlik sınavlarına da hazırlanabilirsiniz.