Mesajı Okuyun
Old 02-11-2007, 22:08   #20
Gülümse

Varsayılan Kayboldum..

Bundan üç sene önce Ohio Dayton'a bir üniversitede araştırma yapmaya giden bilim kadını olan kuzenimi ziyaret etmiş New York'a dönüyorum, o zamanlar ingilizcem ile sadece karnımı doyurabilir ya da bir basit konularda yardım isteyebilir durumdayım..

Kuzenim beni uçağa kadar götürdü diğer bir kuzemin de New York'da karşılayacak.. Bundan alası olamaz..

Uçağımın saati geldiğinde birden ilanlı panodaki ışıklar söndü bende elimdeki bilet ile oradaki görevliye gittim. Onlarda işaret ile binmem gereken kapıyı gösterdiler.. Ben gayet güzel uçağa bindim ve tahmin ettiğim süre içinde uçağım indi.. Diğer kuzenimi arayarak geldiğimi valizimi beklediğimi belirttim.

O zamana kadar hiç iç hatlar terminalini görmemiştim.. Ama bir tuhaflık hissetmeye başladım. Valizlerimi taşımak adına arabalara gidince jeton büyük bir gürültü ile düştü.. Burası New York değil Pistburg du..

Amerida hiç anlamadığım bir sorunu var. Biraz önce kapsama alanında olan telefonunuz birden kapsama alanının dışına çıkar.. Dehşete düşmüş bir şekilde kuzenimi aradım kapsama alanı dışında..

Koşarak bankolara gittim bir yanlış olduğunu söylerek biletimi gösterdim. Benimle aynı durumda olan başka biri daha var.. Ama kız neden bilmem ağlayıp duruyor. Kız ağlamasa derdini anlatsa ikimizin derdinede derman olacak.. Yok kız inatla ağlamaya devam ediyor. Bense yarım ingilizcem ile burada olmamam gerektiğini hemen bizi New York'a göndermelerini söylüyorum..

Yetkililer ing bilmeyenlere alışmışlar hemen biletimi alıyor NY gidecek bir uçakta yer ayarlayacaklarını bildiriyorlar. Ama belli bir miktar para ödemem lazım.. İnatla bu onların hatası olduğunu bilirtiyorum.. Tabi bu arada yanımda ağlamaya devam eden kızın işinide valizlerinide hallediyorum..

Bu arada NY de ki kuzenim deliye dönmüş durumda.. Çünkü NY deki yetkililer kusura bakmayın uçak iptal yolcunuzu hangi uçağa bindirdik bilmiyoruz galiba yolcumuz kayıp bilgisini veririp duruyorlar..

Sonunda tüm problemler çözülüyor ve yine cep telefonum kapsama alanı içinde kuzenimi arayıp yarım saat sonra NY uçağına binip geliyorum bilgisini veriyorum..

Beni asıl deli eden konu yanımda ağlayıp duran kız.. O ana kadar onunda benim gibi ing bilmediğini sanmıştım.. Ama ne zaman iş haloldu kız başladı ing şakımaya.. Gelip bana teşekkür etti..

Ama ona neden o kadar sinirli baktığımı bir türlü anlayamadı..