Mesajı Okuyun
Old 07-05-2013, 20:00   #7
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Mesajıma ekleme yapmadım. Sizinle polemiğe girmemek için, anlayacağınız dile çevirdim.

3 no'lu mesajınızda ilk önce -sadece- "Sayın Söğüt'e katıldığınızı" ve Yargıtay'ın konu hakkındaki görüşüne dair bir karar aktardığınızı yazarak 13 HD kararını eklediniz. Sayın Söğüt, Yargıtay kararında koyulaştırdığınız kısımdan farklı bir şey söylüyor, hatta aksi yönde bir şey söylüyor. Dolayısıyla hem Sayın Söğüt'e katıldığınızı belirtip hem de aksi yönde görüş içeren karar eklerseniz; doğaldır ki Yargıtay'ın kararında belirttiği hususa katılmadığınızı düşünürüm. Bu nedenle neden katılmadığınızı sordum.

Akabinde mesajınızı değiştirerek Sayın Söğüt'ün mesajındaki "zamanaşımı" ve "sebepsiz zenginleşme" -değerin saptanmasıyla- ilgili kısma katıldığınızı belirttiniz. Ki Sayın Söğüt, hesaba ilişkin olarak "rayiç değer"den başka birşeyden bahsetmemiş. Bu durumda da Yargıtay'la farklı görüşte olduğunuzu yazmış oluyorsunuz.

Akabinde tekrar mesajınızı değiştirerek şimdiki "Sayın Av.Şükrü Söğüt'ün "zamanaşımı" ve "sebepsiz zenginleşme" hususundaki cevabına katılıyorum. Yargıtay'ın dava değeri bakımından bakış açısını göstermesi için de bir karar aktarıyorum." mesajınızı yazdınız.

Kusura bakmayın ama bütün bu değiştirmeleriniz akabinde
Alıntı:
...anlayacağınız dile çevirdim.
diyerek konuyu, sanki siz hep aynı şeyi yazdınız da ben anlamamışım gibi aktarmaya çalışmanız anlaşılabilir gibi değil...

Ayrıca polemiklik bir durum da yok(tu).