Mesajı Okuyun
Old 14-09-2012, 17:14   #3
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan muratbostan27-42
Merrhaba,herkese iyi günler dileklerimle
Ben,bir devlet üniversitesinde Hukuk Fakültesi eğitimime devam etmekteyim. Bu yıl 3. sınıfa geçmiş bulunmaktayım. 2. sınıfı ne yazık ki kısmen elimde olmayan sebeplerden ötürü 1.50 ortalamanın altında bitirdim. Okulumuzda ortalama sebebiyle sınıfta kalmak,bir dersi veremediği için üstteki bir dersi alamamak gibi durumlar yoktu. Yani isterseniz 1. sınıfta 8 dersin 8'inden de kalıp 2. sınıfta o 8 dersi tekrar alarak 2. sınıftaki 8 dersiniz de dahil toplam 16 dersten de aynı anda sorumlu tutulabiliyordunuz. Bu durum yıllardır geçerli olan bir şeydi. Bu duruma güvenerek 3. sınıfa geçerken kafasında yaptığı planlardan ötürü bilerek ders bırakan arkadaşlarım dahi oldu. Nitekim fakülte dekanlığımız 2 hafta önce çok ilginç bir karar aldı ve yönetmeliğinde 3. sınıfa geçerken ortalaması 1.50 altında olanların 3. sınıf derslerini alamayacağını ve bunun da bu yıl derhal uygulanacağını ilan etti. Şimdi sizlere soruyorum saygıdeğer THS üyeleri ; bu bizim kazanılmış hakkımızın yok edilmesi değil midir? Her şey olup bittikten sonra tüm sınavlarımız geçtikten sonra açıklanan bu kararın bu yıl uygulanması ne kadar adil? Ne kadar yerinde? Bu yıl herkes bunu bilerek çalışsa sınava girse gelecek yıl uygulamaya konulsa daha adil olmayacak mıydı? Bu kararın bozulmasını sağlamak amaçlı neler yapabiliriz,elimizden ne gelir,hangi hukuki sebeplere dayandırabiliriz?

Saygılarımla,şimdiden çok teşekkürler.

Yönetime alınmanıza izin verilmeyen dersleri alabilmeniz istemini içeren dilekçe verin. Red cevabı gelirse veya 60 gün içinde hiç cevap gelmezse red edilen bu işlem aleyhine idari yargıda iptal davası açınız.