Mesajı Okuyun
Old 04-07-2010, 13:34   #15
echokosmos

merhaba;sayın meslektaşlarım..ilgilendiğim aile mah.sindeki bir davada,hakim,taraf tuttuğu-duygusal davrandığı-usul(HYUY) -yargılama ve yasaya aykırılık nedeniyle,ihsası-reyde bulundu
diye 1,klasör içinde birleştirilmiş 5 .davada hakimi ret ettim..sonuç=HUYUY=md.35/3 den yargılamayı uzatma,gerekçesi ile oda ret etti ve zorla yargılama yaptı.ve davalarımın hepsini,kanun maddesine dayandırmadan ret etti..bu arada,ben ana klasörü,temtiz ettim,yargıtay 20 huk.dairesine gitti..2797 sayılı yargıtay yasasının md:14 e göre yetkisizlik vererek yargıtay yüksek 2.huk daire başkanlıgına gönderdi ve hala orda bekliyor....gelelim asıl meseleye....=aile mahkeme hakimi,kızmış olacakki bu olaya,,önüne gelen,benim birleştirilmiş dava dosyalarını, tüm 5 dosyayı önce ayrıştırdı.sonrada tek tek ret etti.''hakkını git yargıtay da ara'' diyede..sitem etti...şimdi..meslektaşlarıma
soruyorum.. verilen bu kinaye-yanlı -husumet içeren mahkeme hükümleri...geçerli midir?? bende tek tek bu hükümleri..reddi-hakim ile birliktemi temyiz yapmalıyım??yardımlarınız için teşekkür ediyorum..saygılar