Konu: Okul Anilari
Mesajı Okuyun
Old 21-09-2009, 21:40   #107
suskun_juliette

Yıl 2006,İdare Hukuku dersindeyiz.Dersin hocası yerine başka bir hocayı gönderiyor.Tabi ki ben de okula fazla gitmeyen bir insan olduğum için bu kişinin yardımcı doçent değil de asistan olduğunu sanıyorum.Cevabı çok çabuk bulunabilecek bir soru yöneltiyor.Ben derse fazla iştirak etmeyen biri olduğum halde artık konu sakız gibi uzamasın da şu cevabı vereyim,düşüncesiyle elimi kaldırıp söz hakkı alıyorum.Tam aklımda cümleleri toparlamış,şatafatlı ve hukuki ibareler seçmişken söz hakkı vermesiyle hocanın adımı sorması bir oluyor.'ya şimdi boşver ismi falan.' diye bir çıkıştıktan sonra sınıfta ani bir sessizlik.Hocanın kırmızıdan mor ve yeşile çalan yüzü.Cevabı verdim evet rahatladım.Konu bitti,herkes selamete erdi.Ama o hoca beni hiç unutmadı,ben de onu..

Ve sene 2007,hocalar derslere o sene geç başlamışlardı.Sımsıcak bir Diyarbakır gününde bahçeli bir kafede oturuyoruz arkadaşlarımla.Derken karşı masada bahsettiğim hocayı görüyorum.Geçen sene bu hocayı sınıfta mat ettim ben var ya,deyip duruyorum,serde asilik var tabi o zamanlarDerken bir anda o yaz sıcağında nasıl peyda olduğunu anlayamadığımız bir rüzgar çıkıp da koca güneşlik şemsiyesini 2 metre sürükleyip hocanın kafasına düşürüyor.Ben yerlere yatana kadar gülüyor,gülüyor ve gülüyorum.Sonra ertesi gün okula gidip İdari Yargı dersine gelen hocayı görünce,donuyor,donuyor ve donuyorum.Sen kalk dün adamı yerin dibine geçir öyle parmakla göstere göstere kahkaha at,rezil olunca artık adam orayı terk etsin,ertesi gün zebellah gibi karşında belirsin.Yer de yarılmadı ki içine gireyim.Zaten şu küçücük burnumu her şeye sokmasam olmuyor

Ve yıllar oldu,halen de İdari Yargı dersimi geçemedim,hoca değişene kadar geçeceğimi de sanmıyorum.