Mesajı Okuyun
Old 11-12-2007, 16:04   #14
Av.Barış

Sayın Admin,Burada Mustafa bey haklı
Neredeyse bütün meslekler genelde hata yapılarak öğreniliyor.Forumun bazı yerlerinde Avukat arkadaşarımızın bazıları yaptıkları hataları açık açık yazma cesaretini göstermişler.Bende hata yaptım.İtiraf ediyorum.Ama iş karar verme yetkisine gelince ve karar vereceğiniz insan sizin yüzünüzden hapse gidecekse ya da suçlu bir insan beraat edecekse yine farklı olarak bir insan sizin yüzünüzden malından oluyorsa burada durmak gerekmektedir.
Meclisimizin çok çağdaş ve çok iyi kanunlar hazırlayan meclisler olduğunu söylemek neredeyse imkansız.Bunların yaşla ilgisi yok ama tecrübe ile ilgisi vardır.Çıkan ceza yasaları daha yürülüğe girmeden değişebiliyorsa burada meclisin çok ta iyi iş yapmadığını ya da yeterince yapmadığını görebiliriz.
Tabii bunlar telafisi mümkün şeylerdir.Fakat hakim olduğunuz zaman telafi edemeyeceğiniz şeylerle karşılaşacaksınız.Mesela adam sizin hatanız yüzünden 2-3 yıl boşuna cezaevinde yatmışsa burada telafi yoktur ve ;Ülkemizde tutuklu yargılanıp da beraat eden bis sürü insan tanıyorum ve içeride 7 ay yatıp beraat eden bir müvekkilim var.
Eğer Hakimseniz hata yapmamanız gerekiyor.Ve bu hataları engellemek içinde çağdaş bir meclise sahip olmanız gerekiyor.(Not:Çağdaşlık oturulan ceylan derisi koltuklarla kıyaslanamaz )
saygılar...