Mesajı Okuyun
Old 01-02-2016, 16:46   #5
Gemici

Alıntı:
Yazan Konuk
Eşim ve ben devlet memuruyuz. 1 yaşında bir oğlum var, eşim oğlumu seviyor sevmesine fakat aşırı gelgitleri olan bir adam artık çok yoruldum. Boşanmak istiyorum. Çocugumun velayetini almak için ne yapabilir? Nafaka para yardım hiç birşey istemiyorum fakat çocugumu asla bırakmak istemiyorum, iftira doğru yalan farketmez ne yaparsa çocugumu alır? Hazırlıklı olmak açısından soruyorum herşeyi yapabilecek biri olduğunfan şüpheleniyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Sayın Konuk,
fakat çocugumu asla bırakmak istemiyorum diye yazıyorsunuz. Eşinizin de fakat çocugumu asla bırakmak istemiyorum diyeceği düşüncesindeyim.

fakat çocugumu asla bırakmak istemiyorum# demek sizin açınızdan doğru bir düşünce ama aynı düşünce eşiniz açısından da doğru, çünkü o da çocuğunu seviyor, sizin de belirttğiniz gibi.

Çocuğun size verilmesi için ne gibi önlemler almanız gerektiğini öğrenmek istiyorsunuz. Eşinizin de aynı önlemleri almak için çaba göstereceğini düşünebiliyorum.

Büyük bir ihtimalle çocuk sırtından bir hukuk kavgası sürdüreceksiniz.

Genel olarak mahkemenin durumu araştırıp hangi taraf çocuğun menfaatlerini daha iyi koruyacaksa o na göre karar vermesi gerekir. Umarım ki siz ve eşinizde çocuğun menfaatini düşünerek ona göre çocuk lehine bir sonuç bulmaya çalışırsınız. Ve sırf kendi çıkarınıza bir sonuç elde etmek için uğraşmazsınız.

Saygılarımla