Mesajı Okuyun
Old 21-03-2007, 23:27   #9
moré

Ben kendimi düşündüğüm zaman 'benden kesinlikle berbat bir şöför olur' diyorum. Ancak şöförün iyisinin erkeği kadını olmaz. Ben son derece iyi bayan şöförler de gördüm. Bu genel yargı çok saçma, ülkemizde erkek şöförler daha fazla ve kadınlar malesef her alanda olduğu gibi burda da koşullar gereği bir adım geriden başlamışlar. Yoksa sorun 'BAYAN ŞÖFÖR' sorunu değil. Bence biz bayanlar daha çok kendi içimizdeki sorunlarla baş edemiyoruz. Yani içimizde kabullendiğimiz o 'erkek' benliğini yok edemiyoruz. Amaç erkek gibi olabilmek, erkeğin yapabildiklerini yapmak değil de toplumsal alanda erkekle yan yana yürüyebilmek olabilmeli bence.Toplum bizi ikinci sınıf vatandaş görüyor diye sinirlenip kendimizi paralayacağımıza, bir kadın olarak yapabildiğimiz her alanda kendimizi geliştirmeye çalışsak daha mutlu oluruz diye düşünüyorum. BEN BİR BAYAN OLARAK KENDİME VE HEM CİNSLERİME İKİNCİ SINIF VATANDAŞ DEMİYORUM. BİRİLERİ BÖYLE DÜŞÜNÜYOR DİYE BÖYLE DE OLMAYACAĞIM.GEREK BİR BİREY OLARAK GEREK BİR BAYAN OLARAK YAPMAM GEREKEN HEP KENDİMİ GELİŞTİRMEK, ÇÜNKÜ İÇİNDE YAŞADIMIZ YAŞAM DÜZENİ BUNU GEREKTİRİYOR.... (TAMAMEN ŞAHSIM ADINA DÜŞÜNDÜKLERİMDEN İBARETTİR, HİÇ BİR GÖNDERME YOKTUR. )