Mesajı Okuyun
Old 03-08-2007, 17:48   #19
ragıp

Kadınlardan iyi şoför olmaz. Bu tüm dünyada genel kuraldır. Alışıldık oto kullanım biçimlerine bakıldığında doğru bir varsayım. Ben de katılıyorum.
Ama, kadınlar, (ister bayan deyin, ister hanım vs. deyin amacım kelime tartışması değil) erkeklerden daha iyi sürücüdür. Burada Şoför ve sürücü olarak, iki ayrı kelimeyi özellikle kullandım.
adınlar, yni doğadaki anlatımıyla dişiler, daha sorumlu ve dikkatli olurlar. Bu üreme ile ilgili genetik bir kalıtımdır. Erkeğin milyonlarca spermine karşılık, dişinin tek bir yumurtası vardır. Bu nedenle daha seçici olurlar.
Hayatın ve neslin devamı konusunda daha dikkatli olurlar ve olmak zorundadırlar.
Bayan sürücülerin, yolu ortalayarak gitmesi, bizde acemilik olarak adlandırılır. Oysa bayan sürücü, aracın sağ tarafnın bastığı lastiği tam olarak göremediği için, kendini garantiye alarak, biraz daha soldan gitmeyi ve şarampole yuvarlanmamayı garanti altına almıştır.
Sarı yanmak üzereyken, erkekler;" ben kırmızı yanana kadar nasılsa geçerim" diye düşünür. Oysa bayan sürücü, "ya ben geçene kadar kırmızı yanarsa" diye düşünüp, sarı ışıkta durur.
Bunun gibi sosyal sorumluluk gereği yapılan eylemler, "kadınlar iyi araba kullanamaz" mantığı doğurur. Oysa kadından iyi Şoför olmaz, ama erkeklerden daha iyi sürücü olur.