Mesajı Okuyun
Old 26-06-2008, 15:00   #2
idilika

Sayın meslektaşım hemen hemen aynı konu ile ben de karşılaştım. Bizim olayımızda da müvekkilimizin kimlik bilgileri icra dosyasına sunulmamış, dava esnasında kimlik bilgilerine emniyet müdürlüğüne yazılan müzekkere vasıtası ile ulaşılmış, ancak yanlış kimlik bilgisi gönderildiği için yanlış kişi hakkında işlem yapılmıştır.Biz de hem yanlış kimlik bilgilerinin gönderilmesi ve yanlış adrese gidilmesi hem de alacaklı olan bankanın elinde asıl borçlunun kimlik bilgileri bulunduğu halde dosyaya sunmamış olması nedeni ile( ki bu hususu kanıtladık) hem bankaya hem de İçişleri Bakanlığı'na dava açtık. Henüz gerekçeli karar gelmemiş olmakla beraber, davamız İçişleri Bakanlığı yönünden idari Yargı alanına girdiği için reddedildi. Banka yönünden ise, her nasılsa davanın başında İcra dosyası içinde olmayan kimlik bilgileri( banka kimlik bilgisi sunmadıklarını kabul etmişti), geriye dönük tarihli olarak dosyanın içinde var oluğu için reddedildi. ( Duruşmada hakimin söylediği ama gerekçesinin nasıl olduğunu bilmiyorum). Sizin durumunuzda tek sorumlu idare çünkü doğru kimlik bilgileri dilekçe ile sunulmuş zaten. Bu durumda idare mahkemesinde tam yargı davası açmanız gerekecek sanırım.