Mesajı Okuyun
Old 19-02-2013, 17:16   #6
Av. Mehmet Kağan Gürbüz

Merhabalar...
Öncelikle bütün yorumlara gönülden katıldığımı belirtmek isterim. Konuyu açan meslektaşımla benzer durumları yaşıyoruz. Bu meslekte bende yeniyim yalnız şunu belirtmek isterim soru sormaktan bilgi edinmek istemekten korkmaması gerekir. ilk duruşmama girerken ne yapmalıyım ne demeliyim ne zaman konuşmalıyım bunların hepsini sordum bildiğim halde sordum çünkü biz kendimizi değil başkalarını temsil ediyoruz ve bu yüzden hata yapma lüksümüz yok bizim hatalarımızın yanlış adımlarımızın bedellerini başkaları çekecek. O yüzden hatasız olmak bizim işimizin bir gereği. Acemiliği aşma konusunda ise ben onu stajyer evresinde aştığıma inanıyorum. Yanında staj yaptığım avukattan stajyerlerin girebildiği davalarına girmek istediğimi söyleyip ısrar etmiştim hatta sonraki günlerde önüme ağır ceza dosyası koydu ve temyizi hazırla bakalım dedi. Süreç böyle başladı gerisini siz düşünün artık . Kısacası meslektaşım ne bilgi edinmekten ne de işleyişi öğrenmeye yönelik soruları sorarken ayıplanma korkun olmasın. Kimse anne karnında avukat olmuyor sonradan olunan bir durum. Meslek hayatlarınızda başarılar diliyorum (tabi karşılıklı davalara girersek bu temenni hariç ) )