Mesajı Okuyun
Old 22-03-2011, 15:31   #229
hızır hafiye

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Hangi Anayasal hakkın ihlali?
Sayın Gemici'nin açıkladığı bu anayasal hak.
Alıntı:
Yazan Gemici
Özel hayat:
Kişisel verilerden bahsederken devamlı olarak söz konusu olan kavram ‘Özel Hayattır’. Benim düşünceme göre ‘Özel Hayat’ sadece evin dört duvarı arsına sıkıştırılmış hayat değildir; bir kimsenin hangi mekanlara gittiği, kimlerle konuştuğu vs. de, ister evde, ister büroda isterse de sokakta olsun, özel hayattır. Özel hayattan sadece evdeki hayat kast edilmiş olsaydı, Anayasanın ayrıca 'Aile Hayatının Gizliliği' gibi bir kavrama yer vermesinin bir anlamı olmazdı.

ANAYASA
A. Özel Hayatın Gizliliği
MADDE 20 -Herkes, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokunulamaz.

--------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
Ne gibi bir icrai düzenleme?
Eski haline getirme ve bir daha böyle ihlallerin yaşanmaması konusunda yapacağınız yasal düzenlemeler neler olurdu.? Ya da şu anki mevcut yasalarda bu konu düzelenmiş ise bu güne kadar kanunsuz eylemde bulunanlar hakında nasıl bir tasarrufta bulunurdunuz?
--------------------------------------------------------------------------
Alıntı:
Ben icrai düzenleme yapmam. Onu idare veya yasama organı yapar. Yasama organı olsam çıkan hükmün Anayasa'ya uygun olmasına dikkat ederdim. İdareci olsam çıkardığım yönetmelik veya yönergenin yasal mevzuata aykırı olmamasına dikkat ederdim.
Sayın Erdoğan haklısınız. Ben de sadece olsanız diye sordum. Nasıl bir yasal düzenleme yapardınız da insanlarımız '' oh be sonunda sokaklarda kendimi daha özgür hissediyorum '' derdi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
saygılarımla.