Mesajı Okuyun
Old 01-06-2010, 21:56   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka, tazminat isteklerimden vazgeçsem çabuk boşanabilir miyim?

Merhabalar öncelikle siteniz ve bizlere aydınlatıcı katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum.
Benim siz sayın hukukçulara bir sorum olacak,zaman ayırıp cevaplarsanız minettarım.
3 yıllık bir evliliğim vardı.Bir çocuğum var.Evliliğimde eşim ve ailesiyle şiddetli geçimsizliğimiz vardı.Eşim ailesiyle maddi olarak müşterek hayat yaşardı ve onun için önemli olan anne,baba,abileriydi ve sürekli şiddet uygulardı.Aramızdaki geçimsizlik benim ailemede yansıyordu ve iki aile arasında tatsızlıklar ve husumet oluştu ve bir buçuk yıl önce eşimin abileri amcamı öldürdü.olaydan sonra eşim çocuğu ve değerli eşyaların hepsini alarak diğer aile fertleriyle sessiz sedasız memleketine gitti.Ben amcamın cenazesine gittim ve öylece kaldım ortada.Bir daha beni aramadı zaten evliliğimizde bitmiş sayılıyordu oda bende biliyoruz.Zaten geçinemiyorduk aradaki husumet büyümesin diye ve oğlum için onunla yaşıyordum.Ama husumet bitmemiş amcamı öldürdüler.Olaydan 3 ay sonra yakalanan 3 abisi bir yıldır hapiste ve ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorlar.
Bir yıl önce tazminat,nafaka,velayet talepli boşanma davası açtım.Arada olup biten durumu mahkemeye sunduk.Mahkeme tedbir nafakasına hükmetti.geçici velayetide bana verdi.(hoş ne nafaka verir,nede çocuğu gösterirler).Ama boşanamıyorum!Davalı eş mahkemeye gelmiyordu.20 gün önceki celseye geldi ve boşanmak istemediğini söyleyip Hakimden avukat tutması için kendisine süre vermesini istedi.Dava 5 ay sonraya ertelendi.Görünen o ki davayı her türlü uzatma yolunada gidecek.Artık ona dönmemin imkansız olduğunu bildiği halde.
Bu arada psikolojik olarak hiç iyi durumda değilim.Amcamın ölümünden kendimi sorumlu tutuyorum,bir buçuk yıldır çocuğumu göremiyorum,sudan çıkmış balık gibi oldum,hayata tutunmakta bile zorlanıyorum.uzayıp giden mahkemelerde işkence haline geliyor.Herşeyi tekrar be tekrar hatırlatıyor.unutturmuyor.
Sorum şu nasıl çabuk boşanırım?Zaten ağır acılar yaşıyorum mahkeme neden bunu gözönünde bulundurmuyor acaba?Tazminat,nafaka gibi isteklerimden vazgeçsem davaya olumlu etki edermi?
Yardımınız için teşekkürler,iyi çalışmalar.