Mesajı Okuyun
Old 17-07-2016, 19:06   #1
Konuk

Varsayılan Eve bakmayan ve evi terk eden koca

Kocamın yaklaşık olarak 1 yıl önce beni sosyal paylaşım sitesi ve mesajlarla aldattığını öğrendim ve o tarihten itibaren eve uğramamak ve maddi olarak bizi zor durumda bırakmaktadır. Evi terk etme sonrasında 1 ay içinde barodan avukat talep edip evede şerh koymuştum. Sonrasında gelip özür dileyip çok pişman olduğunu söylemesi ve kaldırıldığını belirtmesi üzerine affettim ve eve 1 aylığına da olsa geri döndü. En son Şubat 2016 gibi küçük bir tartışmadan sonra evi yine terk etti ve eve artık gelmiyor ve yine maddi olarak bir destek vermiyor. Sorularım
1- Boşanma davası açmam durumunda benim yada çocuğumun boşandıktan sonra kocama miras kalması anında hak talep etmek gibi bir durumu var mı?
2-Boşanmamda delil olarak sosyal paylaşım sitesindeki mesajı sunsam kabul edilir mi?
3-Çocuğum 18 yaşından büyük ve üniversite öğrencisi 2. öğretim öğrencisi olduğu için harç parası ve buna ek yurt parası gibi eğitim giderlerini karşılaması için babası üzerinde bir hakka sahip midir?
4-ev hanımı olmam sebebiyle bir gelirim bulunmamakta boşanma olana kadar yada boşanma olmasa bile bir hak talep edebilir miyim?