Mesajı Okuyun
Old 19-06-2007, 19:44   #34
Av. m.zümrüt

Sayın Clav
elbetteki ücret verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Cümleme başlarken maddi durumu iyi olmayan herkesin böyle bir beklentisi olduğunu söylerken bunun yanlış bir düşünce olduğu için söylemedim. Sadece istemiş olduğunuz bedelin karşılığında ne yapılması gerektiği ile ilgili idi söylediklerim. Hizmet olarak söylediklerinizin bir kısmına karşıyım ama biri bana stajyerlerin ne yapmak istediğini de söyleyebilir mi yani sadece yanında ona meslek kurallarını anlatıp sonra da hadi bu da ücretin mi diyecek. Ayrıca sizin yapmak istemediğiniz kalem işlerini hemen hemen tüm avukatlar kendileri de yapmaktadırlar. Siz neden ara karar yapmaktan rahatsızlık duyuyorsunuz. Ya da bir müzekkere yazmaktan. Tüm stajyerler ben de staj yaparken afiyetle yedim tabiii ki yemek yiyecekler. Telefonla da konuşacaklar ve elbette ki misafirlerini ağırlıyacaklar ama ben stajyerim ( hiçbir şey yapmam) mantığına da karşıyım bunu avukat olduğum için söylemiyorum sadece stajyerliğin sınırlarını iyi koyun ve onu iyi uygulayın anlamında düşüncelerimi sunuyorum. yanında staj yaptığım avukat benden bir kez bile çay getirmemi istemedi. hatta bir kaç kez kendisi bana çay ikramında bulundu. Meslektaşıma çay sunmaktan gurur duyarım dedi bunun karşısında ben de tüm ara kararları çalıştığım avukat bana söylemeden yapardım. Ofise gelen tebligatlara hemen bir cevap hazırlama gayretine girerdim ve kendi faturalarımı ödemek için ofisten çıkarken faturalarınız varsa ödeyebilirim derdim. Çoğunlukla kendisi halletmiş olurdu. Ama ara sıra ödediğim de oldu.Mesleki işleri yapmaktan rahatsızlık duymayın, , stajyerlikte sorunların bizzat sorumlusu olmadığınız için mesleğin en keyifli dönemi emin olun. saygılar