Konu: Malpraktis
Mesajı Okuyun
Old 11-03-2014, 17:34   #1
Konuk

Karar Malpraktis

Merhaba,
Ben ailemde genetik yatkınlık oluğu için Kasım 2012'de xx'da özel bir hastanede kolonoskopi ve gastroskopi yaptırdım.İşlem öncesi olası riskleri kabul ettiğime dair bir belgede imzaladım. İşlem esnasında kalın bağırsakda tespit edilen polipler alınırken bağırsağım delinmiş.18 aralık 2012 tarihinde başlayan ve 10 gün içinde 3 defa tekrarlayan bir dizi ameliyat olmam gerekti. 3.ameliyat sonrasında kalın bağırsağın bir kısmını dışarıya almaları gerekti ve 8 ay boyunca kolostomi torbası takılı vaziyette hayatımı devam ettirdim. Eylül 2013'de bağırsağı içeri almak için bir ameliyat daha oldum. Şimdi hayatıma sürekli kontrollü bir şekilde devam etmekteyim. Yediğim yemekten, hareketlerime kadar her konuda sınırlı bir hayat yaşıyorum.xxxda Memur olarak görev yapıyorken tedavimi devam ettirebilmem için xxxmerkeze taşınmam gerekti ve bütün düzenim bozuldu.Ailem baya bir sıkıntı çekti ve manevi anlamda sıkıntılarımız devam etmektedir. Benim sorum şöyle ki; Ben maddi ve manevi tazminat davası açabilirmiyim. Zamanaşımı süresi ne zaman başlayıp ne zaman biter. Böyle bir davayı kazanma şansım nedir. Davayı alacak avukatın hangi alanda uzman olması gerekmektedir. Şimdiden teşekkürler. İyi Çalışmalar...