Mesajı Okuyun
Old 06-09-2007, 12:45   #43
lawyerorjudge

öncelikle ben hukuk fakültesi öğrencisiyim fakat babamın ve abimin hukukçu olmalarından kaynaklanan bir ayrıcalığım vardı ve bende bu ayrıcalığı köklü bir şekilde kullanmam gerektiğini düşündüm ve tatillerimi büroda geçirip birşeyler öğrenme çabası içindeyim ve derslerden öğrendiklerimizin pratikte sadece teknik olarak birşeyler bilmek adına onları uygularken yardımcı olduğunu fark ettim ilk geldiğim zamanlarda abim bir iş veriyordu ve o işi yapabilmem uzun süremi alırken şuan o kadar zorlanmadığımı gördüm aam bireylerin tam analamıyla öğrenilmesini(hukuk dalında)uzun süre aldığını fark ettim.staj süresi kısıtlı olduğu için herşeyin taam anlamıyla oturabilmesi biraz da size dayalı oluyor.fakat seçtiğiniz avukatın size ne dercede önem verdiğini ve bunu size verdiği işlerdeki önemin staj döneminde ne kadar gerekli olduğunu anlıyorsunuz.tabi şuan öğrenci olmamın ve diplomamın olmaması sebebiyle satjyer avukatlar kadar çok iş alanım yok ama pratiğin çok farklı olduğuna şahit olmam açısından şanslı olduğumu düşünmekteyim..