Mesajı Okuyun
Old 03-06-2009, 21:43   #12
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Sayın Suat Ergin Bey,

BK.133/II ila BK.135/I ve 136/I ve II hükümlerini lütfen çok iyi inceleyiniz. Zaman aşımı her "takibe müteallik" usulü işlemde yeniden kesilir ve aynı süre ile uzar. BU itibarla nafaka alacağının 18 yaşına kadar talep edilmesine engel bir durum yoktur. Yanlış yorumladığınızı düşünüyorum.

Ayrıca diğer (varsayıma dayalı) yazdıklarınızın konuyla doğrudan ilgisi yoktur.

Saygılarımla.

Saim Bey,

Alıntı:
Zaman aşımı her "takibe müteallik" usulü işlemde yeniden kesilir ve aynı süre ile uzar.

şeklindeki açıklamanızı neden yazdığınızı anlamadım. Bunun aksine (bu forumda veya binlerce mesaj yazdığım diğer forumlarda) tek cümlemi gösteremezsiniz.

Yukarıda alıntısını yaptığım mesajınızın hemen devamında ise,

Alıntı:
BU itibarla nafaka alacağının 18 yaşına kadar talep edilmesine engel bir durum yoktur. Yanlış yorumladığınızı düşünüyorum.

diyorsunuz. İki cümleniz arasında hukuki bir alaka bulunmamaktadır. Soruda ve benim verdiğim örnekte bir icra takibinden söz edilmemektedir. Dolayısıyla "takibe mütealik" bir şey yapılması da sözkonusu olamayacaktır. HGK kararına vurgu yapacaksanız, tam da konuya uygun bir örnek olmadığını yazdığımı anımsatacaktım.

Verdiğiniz maddeleri zaten incelemiştim. Aynı tavsiyeyi ben de size yapayım. Ayrıca, o maddelere göz atmadan önce, cevap yazdığınız mesajı da iyi okumanızı tavsiye ediyorum. Lütfen...