Mesajı Okuyun
Old 08-05-2008, 12:52   #5
Zamanakarsi

Sayın Sailor 1981 ve sayın Av.Aydın öncelikle mesleki dayanışma adına verdiğiniz cevaplar icin ve konu ile ilgilenmiş olmanız sebebi ile şükranlarımı sunuyorum.

Aslında bende geçmişteki benzer nitelikteki olaylarla olayımızı kıyasladım ve çıkarımlar yaptım ancak:

Hazine müsteşarlığı değişiklikleri sigorta şirketlerini dinleyerek mi çıkarır bilmem ama 2006 yılında ve sonrasında eklenen değişiklikler şirket lehine gibi gorundu bana yukarıdada belirttiğim gibi 2006 dan sonra kasko genel şartlarına "ek sozleşme ile eklenebilecek ve teminata dahil edilecek hususlar" kısmına "anahtarla çaldırma hususu" eklenmiş yani teminat dışı hallerde yer almasa da, ancak ek sozleşme ile konulabilecegi belirtilen hallere -bu maddenin eklenmesi -sanki uygulamayı müşteri alyhine değiştirecekmiş gibi geldi bana
çünkü yargıtay onceki kararlarında ozellikle teminat dışı hallerde yazılmadıgına gore.... gibi benzer konularda açıklama yapmış ancak 2006 daki kasko genel sartlarındaki değişikliklerden sonra ilgili hususta bir karar bulamadığım için süphemi gideremiyorum tabi .

Neyse hayırlısı artık