Mesajı Okuyun
Old 22-10-2008, 18:08   #10
süleyman zengin

Sayın Nil ŞEKER'in sorusu tam olarak anlaşılmamış galiba. Sayın Şeker, alacaklısı TEDAŞ ve TELEKOM ise kendi alacakları için açılmış takipleri kastediyor olmalı. Telekom ile ilgili böyle bir talep bizde oldu ve biz redettik. Çünkü T. Telekom'un % 55 blok olarak özelleştirilmiş olup, bu özelleştirme ile ilgili olarak Telekomun kendi internet sitesinde bile kamu kurum ve kuruluşlarına uygulanan mevzuatin kendilerine uygulanmayacağını belirtmektedir. Netcide red kararımız İcra Hukuk Hakimliğine şikayet yoluna gidildi ve İcra Hakimi şikayeti kabul etti ve biz de gereğini o dosyaya mahsus olmak üzere yaptık. Bundan sonra benzer dosyalara ayni talep geldiğinde İcra Hukuk Hakimliğinin kararına rağmen red ettim ve bu kere yine İcra Hukuk Hakimliği nezlinde şikayet konusu yapıldı. Ben de bu kere İcra Hukuk Hakimliği ile görüştüm ve haklılığım ortaya çıkdı ve bundan sonra şikayet kabul edilmedi. Sonuç olarak T. Telekom alacaklarında TK 35 md göre tebligat çıkartılamaz. Ancak, tedaş alacağından çıkartılabilir diye düşünüyorum.