Mesajı Okuyun
Old 25-11-2011, 13:37   #18
Av.Nevra Öksüz

Sayın Çankaya,
Alıntı:
Yazan Av.Buğcan Çankaya
Sayın Öksüz,

http://www.ankarabarosu.org.tr/Detay.aspx?SYF=6553

Bu linkten olabilecek bir takım durumlar hakkında Ankara Barosu detaylı bilgi vermiş.

Ben genel olarak eleştiride bulundum. Ortada bir tasarının olduğunu biliyorum ancak burayı da dikkate alıcak Baro görevlilerimiz olursa, en azından fikirlerimizi görürler.

Verdiğiniz linkte Ankara Barosu'nun da sınavı desteklediğini görüyorum. Güzel gelişme...

Diğer taraftan "fikirleri" görebilmeleri için, önce "fikirlerin" ortaya konması gerekir (değil mi ). Örneğin: sizce soruları kim/kimler hazırlamalı?... gibi

P.S: Bu arada bir şey dikkatimi çekti: "65 yaş üzeri meslektaşların avukatlık yapmasının yasaklanması" düşünülüyormuş... Amacın ne olduğunu (yazılmadığı için) anlayamamakla beraber bunun gereksiz bir yasak olduğu kanaatindeyim. Bir avukat 65 yaşını geçmişse ve halen layıkiyle işini icra edebiliyorsa bunu engellemeye hiç kimsenin hakkı olmadığını düşünüyorum. Bir avukat, "hukuk"la ilintili işlerden başka bir iş icra edemez (edebilseydi bunu çoktan yapmış olurdu sanırım ). Yıllarca çalışmaya alışmış bir kişiye mesleğini yapmayı yasaklarsanız, (bir nev'i) o kişiyi ölüme terk etmiş olursunuz (diye düşünüyorum)

Saygılar...