Mesajı Okuyun
Old 02-11-2006, 13:39   #9
Av. Balkan Tunalı

Sayın Kuzey

Söylediklerinizin ne kadar içten ifade ettiğinizi ve elinizden geldiğinizce nazik olmaya çalıştığınızı tahmin ediyorum.

Hangi mesleği yapıyorsunuz bilemiyorum ancak tabancayı bile sabitleseniz tetiği arka arkaya bastığınızda aynı tabancadan çıkan kurşunlar farlı yerlere gidebiliyor. Yani aynı şartlarada aynı sonuçlar doğmayabiliyor. Kaldı ki hu hukuk denilen bilim bunların çok daha ötesinde bir konu.

Meslek kuralarını bir yana bırakırsanız dahi "ben bu işi çok iyi yaparım" diye ortaya çıkmak nezaket kurallarının aşan ayıp bir davranıştır.
Ancak size şunu söyleyebilirim eğer bana ulaşır iseniz sorduğunuz soruların tamamına cevap vereceğim (ve sizden de ücret almayacağım sorularınıza cevap verdiğim için).

Bu şekilde konuşmamın nedeni anlatmak isterim. Pazartesi günü Adana adliyesindeydim anlatacağım konunun tamamen dışında bir başka konuile ilgili olarak.4. katta bir kadın kucağında ağlayarak aile mahkemelerini soruyordu. Aile mahkemesinin soru sorup cevap bulabileceği bir yer olduğunu düşünüyor.

Ben anladım tabiki ve hanımefendiyi yanıma çağırdım "ben avukatım ve bir saat boyunca burada telefon bekliyeceğim buyrun derdinizi anlatın, dinliyorum" dedim. Zavallı bir kadın ve yanında çocuğu. Küçük kızının ismi benim kız kardeşimin ismi ile aynı. Biz neredeyse bir saat boyunca konuştuk . Kadıncağız hem dertleşmek istiyormuş hem de hukuki bilgi almak.

Bana "kadınların boşanmak için babalarından izin alması gerektiğini söylediler doğru mu ?" bile dedi.

Bu kadıncağızın çaresizlik ve bilgisizlik içinde olduğunu bilmem söylememe gerek var mı? Avukat olmak hakikaten çok önemli ama onun kadar önemli olan başka şeyler de var.

5 yaşındaki çocukla oyunlar oynamak bana bir çok şeyden daha fazla mutluluk verdi.
balkantunali@gmail.com