Mesajı Okuyun
Old 07-09-2010, 15:38   #18
butterfly

Bu diziyi ilk defa duyuyorum ve izliyorum ancak gerçekten mesleğimiz açısından aşağılayıcı görüntüler içeren bu tarz dizilerin yayınlanmasına çok öfkeleniyorum. Bu tarz diziler diyorum çünkü bu ilk değil. Her gün sabah akşam tekrarı yayınlanan "Arka Sokaklar" adlı dizinin, herhangi bir bölümünü izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız sanırım. Her bölümde, yakalanan zanlı karakola götürülüyor ve şahıs "Avukatımı istiyorum" dedikten sonra, "Bir şey değişecek sanki, gelsin iyi" deyip avukat içeri alınıyor. Ancak asıl vahim kısmı, bundan sonrası; gözleri önünde tartaklanan müvekkilinin yasal haklarını sayan avukat, 2-3 polis memuru tarafından resmen aşağılanıyor. Avukat da önce sinirlenir gibi yapıyor ama sonra paşa paşa yediği laflarla oturuyor. Çok enteresan! Enteresan diyorum çünkü daha yeni mezun bir stajyer avukat olarak değil, 40 yıllık ağır ceza avukatlığı yapan bir babanın kızı olduğum için enteresan! Biz suçun ve suçlunun en fazla olduğu şehirlerden birinde büyüdük, karakollara da gittim, cezaevlerine de, bırakın bu dizilerdeki konuşmayı, aksine hep saygıyla karşılandık.

Sadece üzülmekle kalmayıp bu tarz dizileri gördüğümüz anda RTÜK'e şikayet edersek, belki bir sonuç alabiliriz.

Saygılarımla