Mesajı Okuyun
Old 19-06-2013, 15:54   #10
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Mevlüt KILIÇASLAN
merhaba hocam.meslektaşımın yapmış olduğu işlemi bende yanlış buluyorum.Haklı ve savunulacak bir yanı yok.İcra müdürü çok şey yazdığı zaman çok iş yaptım zannediyor.Ne olursa olsun insanın duyguları ile mesleğini karıştırmaması gerekir.Bu karara müdürün duyugusu karışmış.yakışık almamış.Yediemindeki mal meselesinde ise yediemin ücreti peşin yatırılmış ve sonrası mallar yedieminden teslim alınmışsa dosyaya depo edilen paranın alacaklıya veya vekiline verilmemesine anca gülünür.Olmayan malın yediemin ücretimi olur.
Hocam ayrıca yorumlarınızla bizlere yol gösteriyorsunuz.Yorumlarınızı sürekli takip ediyorum.çokta işimizi görüyor.Emeğinize sağlık Allah sizden razı olsun.Saygılarımla.

Siz cevap verene kadar, ben şu anda yaşadığımız olayı paylaşayım. Birlikte çalıştığımız meslektaşımız şu anda İstanbul Anadolu Adliyesi'nde icra müdürlüğünde.Borçlunun kiracısı her ay bankaya para yatırmakta olduğu için, İİK 78 inci maddeye göre "haciz müzekkeresi" gönderilmesini talep ettik. Bankaya itiraz olanağı tanımamak için de bir Yargıtay kararı ekledik.

Ancak icra müdür yardımcısı meslektaşımızdan "İİK 78 inci maddede haciz müzekkeresinden bahsedilmediğini, o nedenle müzekkeredeki -İİK 78 maddesi- ibaresinin çıkarılmasını" istemiş. Meslektaşımız da "Yargıtay kararına göre mümkün" deyince; " Kararda yanlış yazmışlar" demiş.

Şimdi 2 adet daha benzer karar fakslıyoruz. Cevabı paylaşırım.