Mesajı Okuyun
Old 05-12-2012, 15:58   #18
feyzaday

Birkaç yıl evvel bilen bilir Üsküdar Çiçekçi adliyesi vardı(hala var mı bilmiyorum).
Koridorları dar, minare gibi, çık çık bitmez. Bebek bekleyen bir avukattım ve bu da belliydi. Duruşma salonuna nefes nefese ulaştım ve duruşma zaptı henüz katibin eline geçmeden yetiştim. Davacıydım, davalı vekili de bir bayan meslektaştı, yaşı epeyce büyük, emekliliği gelmiş geçiyor gibi görünen biriydi. Hakim kürsüden, davalı vekili ne derse ona göre zaptı düzenler, sizi var gösteririm dedi. Davalı vekili aynen ' müvekkilime karşı sorumluluklarım var, kabul edemem' dedi ve davam düştü. Sonra davayı yeniledim, kazandım, parayı da tahsil ettim ancak o meslektaşın anlayışsızlığını hala unutmam. Bir de geçen hafta 'İzmir'deyim , uçak biletim ektedir' deyip bir mazeret gönderdim. Mahkeme 'mazeret detaylandırılmamıştır (mesleki olup olmadığı belli değildir demek istemiş sanırım) diyerek davayı düşürdü. Bu son olayda hakim son derece haklı tabi. Mazeretler mesleki olacağı gibi bu da belgelendirilmeli. Peki soru şu; ihtiyati haciz kararı mazerete konu olabilir mi? Yoksa illa ki duruşma mı geçerli bir mazerettir?