Mesajı Okuyun
Old 17-12-2007, 10:41   #56
melis aksu

Sevgili meslektaşlarım,
resmi stajımı henüz başlatmamış olmakla birlikte(askıdan inmesini bekliyorum) yaklaşık 5 aydır 3 ayrı hukuk bürosunda çalıştım.İlk iki büroda anlattığınız olumsuzlukların birçoğuna ben de maruz kaldım ve akabinde bu duruma tahammül edemeyip her iki bürodanda birer aylık sürenin sonunda ayrıldım.Şuan çalıştığım büro ve yanında staj yaptığım avukat beklentilerimi büyük ölçüde karşılıyor.Çünkü burada staj yapmaya karar verdiğimde tecrübeliydim ve kararımı verirken kendi beklentilerimde devreye girmişti.Meslek hakkındaki hayallerimin hepsinin gerçekleştiğini söyleyemem.Fakat açıkça söylemek gerekirse bu durum zaten bana çok ütopik geliyor.Suçu tamamiyle avukatlara atmak haksızlık olur.İcra memurlarının yapması gereken işleri bile avukatların yapmak zorunda kaldığı,arasına sıkıştırılmış 10 ytl olmayan dosyaların işlemlerinin günler sonraya bırakıldığı ,avukatların adliye memurları nezdinde itibar görmediği bir hukuk sisteminde suçu tek tarafa atmak a adalete pek yakışır bir durum gibi gelmiyor bana.Herşeye rağmen ileride yanımda staj yapan genç avukatlara yaşadığım sıkıntıları elimden geldiğince yaşatmamaya çalışacağıma kendi kendime söz verdim.Tüm meslektaşlarımında aynı duyarlılı göstermelerini dilerim.Biz kendi mesleğimize ve meslektaşlarımıza saygı duymayıp sahip çıkmazsak bunu ne kalem memurundan ne hakimden ne de müvekkillerimizden isteyebiliriz.Saygılarımla.