Mesajı Okuyun
Old 08-06-2007, 13:10   #31
Av.Sedat Yahşi

Türkiye'de küçük il ve ilçelerde bulunan icra daireleri haricinde kalan tüm icra müdürlüklerinde aynı problem yaşanıyor maalesef.Konu ile ilgili hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir.Sorunun bu kadar büyümesinde hepimizin az veya çok katkısı bulunduğunu kimse inkar edemez.
Sayın Köktaş çözümü mesleği bıraktığında içindeki nefreti haykırarak kapıyı çarpıp gitmekte buluyor.Acaba içimizde yıllarca nefreti biriktirmek yerine şikayet yolunu kullanmayı düşünemezmiyiz?Unutmayalım ki avukatlar hancı,çalışan memurların büyük çoğunluğu yolcu.Problem çıkaran memur tayin olup başka bir yere gittiğinde oradaki sorun bitiyor mu?Ya da sizin mesleği bıraktığınız ve içinizdeki nefreti haykırarak kapıyı çarpıp çıktığınız gün oradaki icra memurları " AMAN ALLAHIM BİZ NELER YAPMIŞIZ,AVUKAT BEY NE KADAR HAKLI,YAZIKLAR OLSUN BİZE" diyerek işleri bir anda güllük gülistanlık hale mi getireceklerdir?
Yasal taleplerimizi yasada belirtilen süreler içersinde yerine getirmeyen memurlar hakkında şikayet mekanizmasını işimi aksatırlar,ben zarar görürüm düşüncesi olmadan ve sürekli biçimde kullanmayı öğrendiğimizde inanıyorumki çözüm daha kolay olacaktır.
İcra dairelerinin fiziki koşullarının yetersizliğini,memur sayısının azlığını,dosya sayısının çokluğunu,işini bir an önce halletmek için saygısızca davranan meslektaşlarımın varlığını inkar edecek değilim.Ama bana göre,sorunun bu kadar çözümsüz hale gelmesinde hepimizin katkısı var ve çözümde yine hepimizin katkısı ile olacaktır.En büyük katkıyı da tek tek avukatlar yerine meslek örgütlerimiz olan barolar ve barolar birliği yapmak zorunda.Baro,icra müdürlüklerinde yaşanan problemi bu avukatın kişisel problemidir beni ilgilendirmez tavrını devam ettiremez.Tek bir avukatın şikayeti avukatı belki zor durumda bırakabilir ancak baronun şikayetçiye sahip çıkması ve gerektiğinde müdahil olması daha etkili olacaktır kanaatindeyim.
Saygılarımla