Mesajı Okuyun
Old 25-07-2017, 14:12   #1
Konuk

Varsayılan Eski eşime uzaklaştırma kararı çıkarttım. oda itiraz dilekçesi göndermiş bu dilekçe ile sonuç değişirmi eski eşim eve tekrar gelebilirmi?

İyi günler.
Eski eşimle 26 yıl evli kaldık ve aldatma nedeniyle aramızdaki evlilik konuşma 8 yıl önce bitti resmi olarak 2 yıl önce mayıs ayında boşandık fakat mal rejimi hala devam ediyor. ortak alınan evde hiç konuşmadan yaşıyoruz yıllardır Ben defalarca evden ayrılıp kirada bir ev tutmak istedim kızım benim psikojik olarak çok fazla yıprandığımı bildiği için onayladı fakat oğlum istemedi. Kendisiyle 3 gün öncesine kadar aynı evdeydik 3 gün önce uzaklaştırma kararı çıktığı için evden gitti. Fakat karşı tarafın 2 hafta içerisinde itiraz hakkı olduğu için dün itiraz etmiş.Çok mağdur olduğunu işten ayrıldığını evi sadece kendisinin aldığını gibi bir çok ithamda bulunmuş. Benim öğrenmek istediğim mahkeme bu itirazı geçerli bulup eve tekrar dönmesine karar verebilir mi. yada bu itirazdan sonra beni tekrardan çağırıp söz hakkı tanıyacak mı mahkeme. bu süreç nasıl işleyecek bu öğrenmek istiyorum.

Ayrıca kendisi 2015 ocak ayında elektriği kestirdi kendi odasına alt komşu dan elektrik çekti uzatma kablo ile. çamaşır makinesi aldı televizyon ve internetini kullandı. ben çocuklarımla 3 ay boyunca karanlıkta mum ışığında oturdum çamaşırlarımı elimde yıkadım. Ben çocuklarımla soğuk odada otururken o doğalgaz sobası olan odada rahat rahat 3 ay yaşadı. ben bunları uzaklaştırma talebinde bulunurken dilekçem de de belirttim. asıl mağdur olan ben olmama rağmen kendisini bu şekilde mağdur göstermesi çok zoruma gidiyor. Ben çocuklarım için sabrettim bu zamana kadar. Ama psikolojik olarak mahvoldum. Eminim ki bu uzaklaştırma hakkı ona verilseydi boşandığımız günün ertesi günü başvururdu.

Sorumu yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.
Sağolun.