Mesajı Okuyun
Old 15-06-2009, 13:24   #57
avseher

Çok haklısınız Av. M. Telli.

Geçenlerde icra dairesinde bir banka memuru işlem yaptırıyor. parayı verdi müdüre dosyaya para yatırdı ve bekliyor. Müdür tamam dedi kafasını kaldırıp banka memuru gayet safça( ki maalesef biz alışık değiliz paranın üstünün beklenmesine ve biz bile garipsiyoruz) ee üstü dedi mahçup şekilde şaşkınlıkla. Müdür döver gözlerle baktı ne üstü yokki dedi. sonra utana sıkıla yanlışmı acaba diye banka memuru dosyaya eğildi. Müdürde baktı peeh 1 liramı dedi. Bumu üstü. laızmsa vereyim diyerek fırça basar şekilde söylendi. Memur yoo tamam tamam yoksa kalsın diyerek kaçarcasına ayrıldı. Asıl sorun bundan sonrası. Miktar küçük bile olsa memurun nesine gerek 1 lirayı cepten vermek ama ardından bakarak müdür söylendi yinede. Ve sırada bekleyen bir avukatta müdüre eşlik etti. Yok daha neler büyük para gibi ayıp ya vs diyerek katkıda bulundu. zaten kendinden emin olan müdür ne günlere kaldık terbysiz der edasıyla söylenerekde bir taraftan kafa sallayarak iki yana işine devam etti.
Benim içim içimi yedi cevap vermedim hakkı olan parayı neden istemek suç olsun diyemedim bile.( Zira müdürle arayı bozmak olurki yağcılık yalakalık gırla gittiği bir kurumda böyle haksız bile olsa suçlayıcı çıkışlar demek işinizin yavaşlamasına verdiğiniz rüşvetin bile değersiz kalmasına vesile olur zira zaten senden almazsa başkasından alır .. verilen bahşişler yetmiyo maalesef yağcılık, şakşakcılık,- absürd esprilerde gerekiyo. Kisme alınmaısn kırılmasın durum bu.