Mesajı Okuyun
Old 25-10-2007, 16:03   #4
av.gokcen

Sevgili meslektaşlara özellikle av.mehtap hanıma teşekkürler..
Bu günlerde desteklenmek genç bir hukukçu olarak en büyük ihtiyacım aslında. "Biz bizi konuşuruz" diyor ya bu alanın başlığında öyle aslında.. biz bizi konuşuruz.. Biz bizi destekleriz.. Çünkü en çok biz anlarız birbirimizi..
Ama emeğe saygıyı unutuyoruz sanırım bazen. kendi büromu açmak en iyisi sanırım..Aslında anlatılacak o kadar şey var ki..

Yıllar önce daha küçücük bir çocukken hayalimdi avukatlık..Peşinden hukuk okudum. Hep sevdim okulu, mesleği, işimi.. Sonra staj, ardından avukatlık..İşimi düzenli, disiplinli, programlı götürmeye çalıştım, böyle olsun istedim. Genç ve idealist olmanın verdiği heyecan içinde yeni olmanın getirdiği eksikliklerle uğraştım.

Ama gayrete, emeğe saygıyı yitirdik kimi zaman.. Tamam tüm genç meslektaşların hataları, tecrübesizlikten kaynaklanan eksiklikleri vardır ama kimse tam teşekküllü başlayamıyor zaten mesleğe.. O zaman ön ayak olmak gerek.Fikirlere, yeni görüş ve yaklaşımlara açık olmak gerek.

Bir durun ve derin bir nefes alın önce..Kendinizi değerlendirin.. Mesleki geçmişinizi.. Sonra etrafa bakın ve meslektaşlara.. Sadece biraz saygı ve desteğe, mesleki tecrübe ve birikimden faydalanmaya ihtiyacımız var.
Hadi bir durun ve düşünün.. Konuşalım..